Blog

Bose představilo sluchátka Ultra Open Earbuds
Bose představilo sluchátka Ultra Open Earbuds

Představujeme sluchátka Ultra Open Earbuds. Jejich uchycení připomínající manžetu nechává vaše uši zcela otevřené, takže stále slyšíte svět kolem sebe, zatímco technologie OpenAudio vám poskytuje bohatý, soukromý zvuk. Poslouchejte svou hudbu i život - současně a neustále.

 

 

Zakoupit můžete zde

Číst článek
Bose představilo zbrusu nový SoundLink Max Portable speaker
Bose představilo zbrusu nový SoundLink Max Portable speaker

Představujeme reproduktor SoundLink Max. Epický stereofonní zvuk a hluboké basy rozproudí dobrou zábavu na maximum a umožní vám vnímat hudbu od hlavy až k patě. A díky kompaktnímu designu a odnímatelnému držadlu si můžete vzít párty kamkoli s sebou.

 

Zakoupit můžete zde

Číst článek
Jak v Česku u produktů Bose aktivovat Alexu a Google Assistant

asistenti-870x564

Často se stává, že výrobci povolují některé své služby jen pro určité státy, nebo regiony, a to se týká i značky Bose a hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant. Naštěstí lze tento problém velmi snadno obejít a nebudete k tomu potřebovat speciální vybavení, nebo znalosti.

Nejdříve se ujistěte, že Váš produkt hlasového asistenta podporuje. Aktuálně se jedná o tyto modely: Home Speaker 500, Home Speaker 300, Portable Home Speaker, Soundbar 500, Soundbar 700, Noise Cancelling Headphones 700, Bose QuietComfort 35 II). Dalším důležitým krokem je uvedení produktu do továrního nastavení abychom zajistili, že nebyl dříve aktivovaný skrze aplikaci Bose Music. Návod na uvedení do továrního nastavení naleznete v manuálu konkrétního produktu. Pokud je Váš produkt nikdy nepoužitý, tak tento krok přeskočte.

Dále si stáhněte aplikaci která Vám poskytne VPN na území USA, pro Android například doporučujeme TunnelBear: Virtual Private Network & Security a stejně tak pro iOS TunnelBear: Secure VPN & Wifi, které jsou zdarma. Díky VPN se bude aplikace Bose Music domnívat, že se nacházíte na územi USA a povolí Vám použití hlasových asistentů. V aplikaci si vytvoříte bezplatný učet a povolíte veškerá oprávnění. Po spuštění aplikace si na mapě vyberete VPN na území USA a po kliku na symbol se aktivuje spojení. Poté můžete aplikaci zavřít a přejít do aplikace Bose Music, kde již provedete aktivaci produktu krok po kroku i s možností aktivace hlasového asistenta.

EDIT: Nově funguje i jednodušší způsob, kdy stačí u již aktivovaného produktu pro ČR zapnout VPN a v aplikaci Bose Music se zobrazí dostupní asistenti. Tento postup doporučujeme i pokud byste měli s aktivací produktu s aktivním VPN problémy.

tunnelbear2

Po aktivaci lze VPN vypnout a odinstalovat. Nastavení a aktivace zůstává přímo v paměti produktu.

Je možné, že tento postup nebude funkční na všech mobilních telefonech, nebo vnitřních sítích. Aktivace byla funkční v době uvedení článku a je možné, že Bose v budoucnosti tento postup fixne.

Tým BOZER.cz

 

Číst článek
Bose představilo sluchátka Noise Cancelling Headphones 700

cq5dam.web.600.600-870x564

Světem sluchátek s potlačením okolního hluku otřásla zpráva, že Bose uvedl zcela nový vlajkový model, který se nazývá Noise Cancelling Headphones 700. Ani trochu se nepodobají současnému modelu QC35 II. Bose, signalizuje že má v úmysl zvýšit cenu, technologický standard a kvalitu. Společně s novou verzí Bose odhalilo také bezdrátové špunty Bose Earbuds 500 (nástupce Bose SoundSport Free wireless), které můžeme očekávat koncem roku 2019, a dále Bose Noise Canceling Earbuds 700 v roce 2020.

Design NCH 700 je mnohem více elegantní a moderní než u modelu QC 35. Konečně obsahují moderní USB-C port pro nabíjení a dosahují výdrže 20 hodin na jedno nabití. Bose přináší podporu hlasových asistentek a tvrdí, že „budete moci zůstat bez problémů připojeni k telefonu bez toho, abyste se na něj dívali nebo se ho dotýkali“. Google Assistant, Alexa a Siri budou kdykoliv připraveni odpovědět na váš dotaz.

Bose se také chlubí tím, že má nejlepší mikrofonový systém na světě, jaký kdy byl vestavěn do sluchátek. Sluchátka obsahují čtyři mikrofony, které posouvají kvalitu potlačení hluku a izolaci hlasu na novou úroveň. K dispozici je také nová platforma Bose AR, která bude sloužit jako nástroj pro rozšířenou audio realitou. Příklady, které uvádí Bose, jsou velmi zajímavé: stačí se podívat na orientační body kolem sebe, když máte na sobě sluchátka Bose, a kompatibilní aplikace vám o nich poví více, nebo dostanete pokyny specifické pro daný kontext, jako například „Odbočit vlevo za McDonald's“.

Potlačení okolního hluku v samotných sluchátkách je nyní nastavitelné na škále od 0 do 11. Další novinkou je dotykové ovládání.

Sluchátka se budou prodávat v černé a bíle variantě.

 

Číst článek
Bose představilo brýle s rozšířenou realitou

 

bose-ar-870x564

Na letošním festivalu SXSW byly představeny brýle Bose AR, což jsou první brýle se zvukovou rozšířenou realitou, které mají být budoucností mobilního zvuku. Značka Bose uchopila rozšířenou realitu jinak, než ji známe. Brýle nám do reálného světa nic nepromítají, jedná se tak o normální brýle, jenže ručičky jsou vybavené akustickou technologií, které nabízejí unikátní zvukový zážitek.

bose-ar-detail

Když se s brýlemi podíváte nahoru, uslyšíte předpověď počasí, když nakloníte hlavu dolů, uslyšíte možnosti restaurací kolem vás. Ale sluchátka toho dovedou mnohem víc: uživatel se v zahraničí může s brýlemi podívat na značku s textem v cizím jazyce a brýle tento text přeloží a řeknou přímo do uší nositele. Brýle také dokážou popisovat umělecké dílo, na které se uživatel dívá. Samozřejmostí je, že můžete s brýlemi poslouchat i hudbu.

Limitovaná edice brýlí bude k dispozici v létě.

 

Zdroj: www.insight.cz

Číst článek
Recenze Bose SoundLink Revolve+

 

BOSE_SLRevolvePlus_Black-titel-870x564

PRO

 • Dlouhá výdrž na baterii
 • Skvělý zvuk ve všech pásmech
 • Odolnost vůči vodě IPX4
 • Skutečný 360 stupňový zvuk
 • Design
 • Stativový závit
 • Integrovaný mikrofon
 • Možnost propojení do stereo, nebo party modu

PROTI

 • Vyšší cena
 • V balení není žádná ochrana reproduktoru pro jeho přenášení

Bose-SoundLink-Revolve-Plus-5

REVOLVE+

Bose Revolve+ neboli konev na mléko je nejvýkonnější přenosný bezdrátový reproduktor z rodiny SoundLink do které dále patří menší bráška Revolve, Color a Micro. Jak Revolve+ tak menší Revolve jsou konstrukčně shodné a nabízejí skutečný 360 stupňový zvuk bez patrného zkreslení z jakékoliv strany. To se Bose podařilo docílit díky jednomu širokopásmovému reproduktoru, který vyzařuje směrem dolu, kde dochází k odrazu od speciálního kužele. Dále reproduktor obsahuje dva proti sobě směřující pasivní radiátory pro posílení přesné basové složky.

DESIGN

Reproduktor se vyrábí ve dvou barevných provedeních, stříbrná (přirozený hliník) a černá (spíše grafitová). Ať už zvolíte libovolnou variantu, tak získáte nádherný produkt, který je vyrobený z jednoho kusu hliníku. Kamkoliv jsme s reproduktorem přišli, tak jsme budili rozruch a byl vždy středem pozornosti nejen kvůli krásnému designu.

Horní a spodní části jsou pogumované a lehce vystouplé, tak aby sloužily jako ochrana při pádu na rovný povrch a nedošlo k odření hliníku. Seshora reproduktoru je šest ovládacích tlačítek a to konkrétně: Vypnutí/zapnutí, párování/bluetooth vstup, snížení hlasitosti, multifunkční tlačítko, zvýšení hlasitosti a přepínač linkového vstupu. Celé horní části dominuje pravděpodobně textilní poutko, které je velmi praktické a reproduktor se s ním velmi pohodlně přenáší.

Ve spodní částí nalezneme mini USB pro napájení a 3.5 mm linkový vstup. Ze spodu reproduktoru je silikonový kroužek pro dobrou přilnavost k podložce, dále velmi užitečný stativový závit díky němu můžete umístit reproduktor libovolně do prostoru, nebo jej uchytit na zeď, či do stropu a jako poslední zde nalezneme konektor pro dobíjecí podložku, která je volitelným příslušenstvím.

 Bose-SoundLink-Revolve-Plus-81

FUNKCE

I přesto, že je design opravdu skvostný a produkt vypadá velmi prémiově, tak se Bose podařilo reproduktor opatřit stupněm krytí IPX4, který zajišťuje odolnost proti stříkající vodě, a tak se nemusíte bát ani letní přeháňky. V žádném případě to, ale není na koupačku v bazénu jako se SondLink Micro.

Do reproduktoru může pouštět hudbu buď skrze bluetooth s dosahem až 9 m anebo skrze linkový vstup. Celá rodina reproduktorů SoundLink je spojena skrze jednu aplikaci, a to Bose Connect, kde můžete všechny reproduktory spravovat a párovat. Co se týká nastavení audio výstupu, tak to je omezené jen na sílu basového přednesu, a to z důvodu, že reproduktory SoundLink mají dynamicky EQ, který upravuje křivku dle hlasitosti a dle přehrávaného žánru, takže stačí jen zapojit a užívat si dokonalý přednes. Hlavní výhodou aplikace Bose Connect je, že můžete mezi sebou libovolné reproduktory SoundLink projovat buďto do stereo režimu anebo do párty módu (kdy hrají mono, ale o to hlasitěji). Tyto funkce jsou také dostupné prostřednictvím kombinací tlačítek na samotném reproduktoru.

Revolve+ nemá problém ani s hlasovými asistenty (Google Now a Apple Siri), které vyvoláte podržením multifunkčního tlačítka. S tím souvisí i integrovaný mikrofon, který lze použít na hlasité hovory a s 360 stupňovým vyzařováním zvuku je ideálním adeptem do zasedacích místností.

Reproduktor má integrovanou hlasovou komunikaci, která vám oznámí stav baterie, připojené zařízení nebo zvolený mód.

Každý reproduktor SoundLink má paměť pro osm spárovaných zařízení a umí mezi nimi přepínat podle toho který aktuálně pouští signál. Tuto paměť lze uživatelsky vymazat.

Bose-SoundLink-Revolve-Plus-7Bose-SoundLink-Revolve-Plus-4

ZVUK

Zvukový přednes z Revolve+ je velmi detailní se šťavnatými výškami, sametovými vokály a hlubokými basy, které můžete ještě podpořit umístěním na dřevěný povrch, nebo ještě lépe do rohu místnosti. Hliníkové tělo dělá zvuk velmi živým a plastickým. U vokálu je cítit drhnutí chrapláku a u kytary doslova cítíte, jak prsty rozvibrují struny.

Revolve+ rozhodně zní o hodně lépe, než co byste od jeho velikosti očekávali. Při plné hlasitosti hraje stále čistě a nikde nic nerezonuje. 360 stupňový zvuk je skutečně dokonalý a nenašli jsem místo ve kterém by zněl jinak. Tato vlastnost je velmi praktická pro jakoukoliv příležitost, kde je více lidí, nebo jsou na různých místech.

Celková hlasitost je dostatečná i na ozvučení venkovních prostor, ale s taneční párty pod širým nebem nepočítejte, na tu by se lépe hodil Bose S1 Pro. Revolve+ oproti svému menšímu sourozenci hraje více nahlas se silnější kadencí a basy, jinak je přednes v podobné charakteristice.

Výrobce udává celkovou výdrž na baterii 16 hodin. My můžeme potvrdit, že je to průměrná hodnota, která odpovídá. Při nižší ambientní hlasitosti jsem se dostali i na 40 hodin, ale naopak při plné hlasitosti nebyl problém reproduktor vyšťavit za 6 hodiny. Celkově je to skvělý výkon a při rozumné hlasitosti vám vystačí energie na celý víkend.

Bose-SoundLink-Revolve-Plus-6

VERDIKT

Bose Revolve+ je špičkový přenosný reproduktor s dlouhou výdrží, skvělým 360 stupňovým zvukem a nádherným designem. To vše je vykoupeno vyšší cenou.

Celkové hodnocení 9 z 10

 

KLÍČOVÉ VLATNOSTI

 • Cena: 7 390 Kč s DPH (v době testu)
 • Výdrž na baterii: 16 hodin
 • Certifikace proti vlhkosti a prachu IPX4
 • Podpora Siri a Google Now
 • Rozměry (VxŠxH): 18,4 x 10,5 x 10,5 cm
 • Váha: 0,9 kg
 • Vlastnosti / připojení: Bluetooth (až 9 m) / Výdrž baterie až 16 h / Micro-B USB port / 3,5 mm AUX vstup / Vestavěný mikrofon / IPX4 / 360° zvuk
 • Obsah balení: SoundLink Revolve / USB kabel / Síťový adaptér

 

Autor: BOSLER s.r.o.

Číst článek
8 položek celkem