Jak v Česku u produktů Bose aktivovat Alexu a Google Assistant

asistenti-870x564

Často se stává, že výrobci povolují některé své služby jen pro určité státy, nebo regiony, a to se týká i značky Bose a hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant. Naštěstí lze tento problém velmi snadno obejít a nebudete k tomu potřebovat speciální vybavení, nebo znalosti.

Nejdříve se ujistěte, že Váš produkt hlasového asistenta podporuje. Aktuálně se jedná o tyto modely: Home Speaker 500, Home Speaker 300, Portable Home Speaker, Soundbar 500, Soundbar 700, Noise Cancelling Headphones 700, Bose QuietComfort 35 II). Dalším důležitým krokem je uvedení produktu do továrního nastavení abychom zajistili, že nebyl dříve aktivovaný skrze aplikaci Bose Music. Návod na uvedení do továrního nastavení naleznete v manuálu konkrétního produktu. Pokud je Váš produkt nikdy nepoužitý, tak tento krok přeskočte.

Dále si stáhněte aplikaci která Vám poskytne VPN na území USA, pro Android například doporučujeme TunnelBear: Virtual Private Network & Security a stejně tak pro iOS TunnelBear: Secure VPN & Wifi, které jsou zdarma. Díky VPN se bude aplikace Bose Music domnívat, že se nacházíte na územi USA a povolí Vám použití hlasových asistentů. V aplikaci si vytvoříte bezplatný učet a povolíte veškerá oprávnění. Po spuštění aplikace si na mapě vyberete VPN na území USA a po kliku na symbol se aktivuje spojení. Poté můžete aplikaci zavřít a přejít do aplikace Bose Music, kde již provedete aktivaci produktu krok po kroku i s možností aktivace hlasového asistenta.

EDIT: Nově funguje i jednodušší způsob, kdy stačí u již aktivovaného produktu pro ČR zapnout VPN a v aplikaci Bose Music se zobrazí dostupní asistenti. Tento postup doporučujeme i pokud byste měli s aktivací produktu s aktivním VPN problémy.

tunnelbear2

Po aktivaci lze VPN vypnout a odinstalovat. Nastavení a aktivace zůstává přímo v paměti produktu.

Je možné, že tento postup nebude funkční na všech mobilních telefonech, nebo vnitřních sítích. Aktivace byla funkční v době uvedení článku a je možné, že Bose v budoucnosti tento postup fixne.

Tým BOZER.cz