Recenze Bose SoundLink Revolve+

 

BOSE_SLRevolvePlus_Black-titel-870x564

PRO

 • Dlouhá výdrž na baterii
 • Skvělý zvuk ve všech pásmech
 • Odolnost vůči vodě IPX4
 • Skutečný 360 stupňový zvuk
 • Design
 • Stativový závit
 • Integrovaný mikrofon
 • Možnost propojení do stereo, nebo party modu

PROTI

 • Vyšší cena
 • V balení není žádná ochrana reproduktoru pro jeho přenášení

Bose-SoundLink-Revolve-Plus-5

REVOLVE+

Bose Revolve+ neboli konev na mléko je nejvýkonnější přenosný bezdrátový reproduktor z rodiny SoundLink do které dále patří menší bráška Revolve, Color a Micro. Jak Revolve+ tak menší Revolve jsou konstrukčně shodné a nabízejí skutečný 360 stupňový zvuk bez patrného zkreslení z jakékoliv strany. To se Bose podařilo docílit díky jednomu širokopásmovému reproduktoru, který vyzařuje směrem dolu, kde dochází k odrazu od speciálního kužele. Dále reproduktor obsahuje dva proti sobě směřující pasivní radiátory pro posílení přesné basové složky.

DESIGN

Reproduktor se vyrábí ve dvou barevných provedeních, stříbrná (přirozený hliník) a černá (spíše grafitová). Ať už zvolíte libovolnou variantu, tak získáte nádherný produkt, který je vyrobený z jednoho kusu hliníku. Kamkoliv jsme s reproduktorem přišli, tak jsme budili rozruch a byl vždy středem pozornosti nejen kvůli krásnému designu.

Horní a spodní části jsou pogumované a lehce vystouplé, tak aby sloužily jako ochrana při pádu na rovný povrch a nedošlo k odření hliníku. Seshora reproduktoru je šest ovládacích tlačítek a to konkrétně: Vypnutí/zapnutí, párování/bluetooth vstup, snížení hlasitosti, multifunkční tlačítko, zvýšení hlasitosti a přepínač linkového vstupu. Celé horní části dominuje pravděpodobně textilní poutko, které je velmi praktické a reproduktor se s ním velmi pohodlně přenáší.

Ve spodní částí nalezneme mini USB pro napájení a 3.5 mm linkový vstup. Ze spodu reproduktoru je silikonový kroužek pro dobrou přilnavost k podložce, dále velmi užitečný stativový závit díky němu můžete umístit reproduktor libovolně do prostoru, nebo jej uchytit na zeď, či do stropu a jako poslední zde nalezneme konektor pro dobíjecí podložku, která je volitelným příslušenstvím.

 Bose-SoundLink-Revolve-Plus-81

FUNKCE

I přesto, že je design opravdu skvostný a produkt vypadá velmi prémiově, tak se Bose podařilo reproduktor opatřit stupněm krytí IPX4, který zajišťuje odolnost proti stříkající vodě, a tak se nemusíte bát ani letní přeháňky. V žádném případě to, ale není na koupačku v bazénu jako se SondLink Micro.

Do reproduktoru může pouštět hudbu buď skrze bluetooth s dosahem až 9 m anebo skrze linkový vstup. Celá rodina reproduktorů SoundLink je spojena skrze jednu aplikaci, a to Bose Connect, kde můžete všechny reproduktory spravovat a párovat. Co se týká nastavení audio výstupu, tak to je omezené jen na sílu basového přednesu, a to z důvodu, že reproduktory SoundLink mají dynamicky EQ, který upravuje křivku dle hlasitosti a dle přehrávaného žánru, takže stačí jen zapojit a užívat si dokonalý přednes. Hlavní výhodou aplikace Bose Connect je, že můžete mezi sebou libovolné reproduktory SoundLink projovat buďto do stereo režimu anebo do párty módu (kdy hrají mono, ale o to hlasitěji). Tyto funkce jsou také dostupné prostřednictvím kombinací tlačítek na samotném reproduktoru.

Revolve+ nemá problém ani s hlasovými asistenty (Google Now a Apple Siri), které vyvoláte podržením multifunkčního tlačítka. S tím souvisí i integrovaný mikrofon, který lze použít na hlasité hovory a s 360 stupňovým vyzařováním zvuku je ideálním adeptem do zasedacích místností.

Reproduktor má integrovanou hlasovou komunikaci, která vám oznámí stav baterie, připojené zařízení nebo zvolený mód.

Každý reproduktor SoundLink má paměť pro osm spárovaných zařízení a umí mezi nimi přepínat podle toho který aktuálně pouští signál. Tuto paměť lze uživatelsky vymazat.

Bose-SoundLink-Revolve-Plus-7Bose-SoundLink-Revolve-Plus-4

ZVUK

Zvukový přednes z Revolve+ je velmi detailní se šťavnatými výškami, sametovými vokály a hlubokými basy, které můžete ještě podpořit umístěním na dřevěný povrch, nebo ještě lépe do rohu místnosti. Hliníkové tělo dělá zvuk velmi živým a plastickým. U vokálu je cítit drhnutí chrapláku a u kytary doslova cítíte, jak prsty rozvibrují struny.

Revolve+ rozhodně zní o hodně lépe, než co byste od jeho velikosti očekávali. Při plné hlasitosti hraje stále čistě a nikde nic nerezonuje. 360 stupňový zvuk je skutečně dokonalý a nenašli jsem místo ve kterém by zněl jinak. Tato vlastnost je velmi praktická pro jakoukoliv příležitost, kde je více lidí, nebo jsou na různých místech.

Celková hlasitost je dostatečná i na ozvučení venkovních prostor, ale s taneční párty pod širým nebem nepočítejte, na tu by se lépe hodil Bose S1 Pro. Revolve+ oproti svému menšímu sourozenci hraje více nahlas se silnější kadencí a basy, jinak je přednes v podobné charakteristice.

Výrobce udává celkovou výdrž na baterii 16 hodin. My můžeme potvrdit, že je to průměrná hodnota, která odpovídá. Při nižší ambientní hlasitosti jsem se dostali i na 40 hodin, ale naopak při plné hlasitosti nebyl problém reproduktor vyšťavit za 6 hodiny. Celkově je to skvělý výkon a při rozumné hlasitosti vám vystačí energie na celý víkend.

Bose-SoundLink-Revolve-Plus-6

VERDIKT

Bose Revolve+ je špičkový přenosný reproduktor s dlouhou výdrží, skvělým 360 stupňovým zvukem a nádherným designem. To vše je vykoupeno vyšší cenou.

Celkové hodnocení 9 z 10

 

KLÍČOVÉ VLATNOSTI

 • Cena: 7 390 Kč s DPH (v době testu)
 • Výdrž na baterii: 16 hodin
 • Certifikace proti vlhkosti a prachu IPX4
 • Podpora Siri a Google Now
 • Rozměry (VxŠxH): 18,4 x 10,5 x 10,5 cm
 • Váha: 0,9 kg
 • Vlastnosti / připojení: Bluetooth (až 9 m) / Výdrž baterie až 16 h / Micro-B USB port / 3,5 mm AUX vstup / Vestavěný mikrofon / IPX4 / 360° zvuk
 • Obsah balení: SoundLink Revolve / USB kabel / Síťový adaptér

 

Autor: BOSLER s.r.o.